Mažiausias iš mažų – `Silverstone`

Fortūno ožekšniai (Euonymus fortunei) Lietuvoje populiarūs, mūsų gėlynuose daug šių visžalių, pažeme šliaužiančių spalvingų krūmelių. Tačiau vienas naujas egzempliorius priverčia pasilenkti ir apžiūrėti iš arčiau – ar tikrai tai ožekšnis, o gal samana?

`Silverstone` visai mažytis, tankus, kompaktiška laja, neauga didesnis kaip 10-15 cm aukščio ir 20-30 cm pločio. Lapukai mažučiai, ovalūs, tamsiai žali, gausiai šlakuoti baltomis dėmėmis, o nauji auga visai balti arba balti su žaliais taškučiais. Nors lapai ir stiebeliai ir atrodo trapūs, iš tiesų jie standūs, o pats keras tvirtas. Naujos šakelės kyla stačiai į viršų.

Vietai `Silverstone` nereiklus, bet pusiau pavėsyje ir drėgnoje derlingoje žemėje auga sparčiau, lapukų spalva sodresnė, gaivesnė. Nepakenčia stovinčio vandens. Per sausras, jeigu auga lengvoje žemėje,  rekomenduojama palaistyti.

Šis miniatiūrinis ožekšnis gražiai atrodo japoniško stiliaus sodelyje, alpinariume (jam paruoškite sunkesnės drėgnesnės žemės), prie baseinėlio ar upelio, po skiepytais augalais aukštu stiebu, sudėtiniuose spalviniuose gėlynuose (pirmame plane). Tai idealūs augalai auginti vazonuose (ypač aukštuose žemyn siaurėjančiuose) pavieniui arba kompozicijose su drėgną žemę pakenčiančiais balkoniniais augalais. Jeigu vazonus laikote saulėje, stebėkite, kad žemė juose neperdžiūtų, arba neškite į pusiau pavėsį.

Žiemoja dažniausiai po sniegu. Besniegę žiemą pakrūmė mulčiuojama, o jeigu sniego yra, bet nedaug, anksti pavasarį augalą reikia pridengti nuo saulės. Sausą rudenį keletą kartų gausiai palaistykite, paruoškite žiemai panašiai kaip ir kitus visžalius augalus.Virš sniego išlindusios pavienės šakelės apšąla, panašiai kaip ir kitų Fortūno ožekšnių, bet nei augalo gyvybingumui nei dekoratyvumui tai nekenkia. Pavasarį jas iškirpkite, ir tiek.

© Sodoplanas.lt, 2011. Kopijuoti ir platinti be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama.

Leave a Reply

Your email address will not be published.